Programació

DISSABTE 20 DE JULIOL
09:00 Zona esportiva i Plaça Vella Circuit català de bàsquet 3×3 2019 Club Bàsquet Torelló Esport
20:00 Museu de la Torneria L’origen del Jazz a través de la mirada pictòrica de Joan Pujol Carandell Museu de la Torneria Art
21:00 Teatre Cirvianum Els tres mosqueters Grup Xarxa Teatre familiar

 

DIUMENGE 21 DE JULIOL
Tot el dia Jardins Vicenç Pujol Venda de samarretes + quotes de socis Deixebles + venda de tiquets del joc El Purgalló  Deixebles de Sant Feliu
10:00 Urb. La Cabanya Cursa ciclista Club Ciclista Torelló Esport / Popular
12:00 Jardins Vicenç Pujol Vermut musical i dinar popular AEiG Comte Jofre i Verge de Rocaprevera i Deixebles de Sant Feliu Popular
18:00 Teatre Cirvianum Els tres mosqueters Grup Xarxa Teatre familiar

 

DIMARTS 23 DE JULIOL
Tot el dia Arxiu Municipal Arximarató de transcripció Arxiu Municipal Literatura / Història
20:00 Museu de la Torneria La caserna militar de Conanglell ADET i Museu de la Torneria Conferència / Història

 

DIJOUS 25 DE JULIOL
18:30 Plaça de la Vila VII Porronada infantil Deixebles de Sant Feliu Festiu / familiar
19:30 Plaça de la Vila Arribada de la xaranga La Porrona Feliç Deixebles de Sant Feliu Festiu / familiar
20:00 Plaça de la Vila XXVI Festa del batre i la Civada + inici d’El Purgalló Deixebles de Sant Feliu Festiu / popular
21:00 Plaça de la Vila Sopar del Veteranot Deixebles de Sant Feliu Popular
23:00 Plaça Vella Festa del 25è aniversari de la Porronada Deixebles de Sant Feliu Música

 

DIVENDRES 26 DE JULIOL
17:30 Plaça Verdaguer Pinta la Festa Escola d’Arts Plàstiques Activitat Infantil
20:30 Plaça Vella Pregó de Festa Major Grup Xarxa Torelló Popular
22:00 Plaça Vella Versots Diables del Ges Popular
22:15 Plaça Vella Dansa Torelló i Ball dels Verds Dansaires Vall del Ges Esbart dansaire / Els Trolls Dansa
23:00 Zona esportiva Zona@Fondu amb Staz Jimenez, Daniel Aguayo i Aitor Baena Deixebles de Sant Feliu Música
23:30 Zona esportiva Diversiones / Adala & The Same Song Band / Bandidos  Deixebles de Sant Feliu / Sense So’n Música

 

DISSABTE 27 DE JULIOL
17:30 Plaça Nova Passant de gegants i nans Colla Gegantera de Torelló Popular
18:00 Zona esportiva Zona@Fondu amb Juarez, Elio Kenza, Zapa’s Bro i Nandu Deixebles de Sant Feliu / We Project Música
18:00 Zona esportiva Polifang masculí (1era edició) Deixebles de Sant Feliu Jocs
19:15 Plaça Vella Vintage Brothers Cia. Circo Los Circ
19:30 Zona esportiva Polifang femení Deixebles de Sant Feliu Jocs
20:00 Jardins Vicenç Pujol Festa Holi Blue Live Popular
21:00 Plaça Vella Audició sardanes Cobla Marinada Música / Ball
21:00 Teatre Cirvianum Romeu i Julieta 2020 Grup Xarxa Teatre familiar
22:30 Plaça Nova Djangologie i Dr. Rumbeta Música / Ball
24:00 Zona esportiva Deceleratrix / Nyandú / Deixebles Band Deixebles de Sant Feliu Música

 

DIUMENGE 28 DE JULIOL
16:00 Jardins Vicenç Pujol (baix) Volei Campa Deixebles de Sant Feliu Esport / Popular
17:00 Jardins Vicenç Pujol (baix) Guerra dels Escuts Deixebles de Sant Feliu Jocs / Infantil
18:00 Jardins Vicenç Pujol Concerts acústics amb “Cercle” i Max Garcia Conover La Vàlvula Música
18:00 Teatre Cirvianum Romeu i Julieta 2020 Grup Xarxa Teatre familiar
19:30 Plaça de la Vila Sortir del TU Cia. Túnels Connexions Teatrals Teatre de carrer
21:30 Placeta Can Jaumira Correfoc i ball de la Víbria Diables del Ges / Valltucada / Foc i Ganxo (Sant Hipòlit de Voltregà) Popular
22:30 Plaça Nova Orquestra Venus Música / Ball

 

DILLUNS 29 DE JULIOL
18:00 Plaça Vella Poliphilo femení (1era edició) Deixebles de Sant Feliu Música
19:30 Plaça Vella Poliphilo masculí Deixebles de Sant Feliu Jocs
22:00 Museu de la Torneria Visita nocturna al museu Museu de la Torneria Art

 

DIMARTS 30 DE JULIOL
19:00 Jardins Vicenç Pujol Can Parrella Roots Deixebles de Sant Feliu / Hilight Sound & ARRC Música
21:00 Teatre Cirvianum 13è Fotoclip – La Vida Agrupació Fotogràfica de Torelló Audiovisual / teatre /música
22:00 Teatre Cirvianum Fotoclip 13.0 Agrupació fotogràfica de Torelló Exposició / Fotografia

 

DIMECRES 31 DE JULIOL
10:00 Jardins Vicenç Pujol Gimcana – El millor residu és el que no es produeix Agents Cívics de Torelló Jocs / familiar
11:00 Museu de la Torneria Demostracions al magatzem del museu Museu de la Torneria arts / tallers
21:00 Plaça Vella PESCANT LA LLUNA  (1era edició) Regidoria de Cultura / Deixebles de Sant Feliu Cultural

 

DIJOUS 1 ‘DAGOST
10:30 Plaça Nova Passant de gegants i nans Colla Gegantera de Torelló  Popular
11:00 Museu de la Torneria Portes obertes al museu Museu de la Torneria Art
12:30 Plaça de la Vila Ball de gegants i nans Cobla La Flama de Farners Popular
16:00 Zona esportiva Deixebles d’acer Deixebles de Sant Feliu Jocs
17:00 Jardins Vicenç Pujol Jocs de fusta i festa de l’escuma Festa i fusta Jocs
17:30 Plaça Vella Doble audició sardanes Montgrins i la Flama de Farners Música / Ball
18:00 Teatre Cirvianum Alguns neixen estrellats amb Joan Pera i David Olivares Teatre
20:00 Plaça Nova Concert de Festa Major Cobla Orquestra Montgrins Música
23:00 Plaça Nova Ball de Festa major Cobla Orquestra Montgrins Ball

 

DIVENDRES 2 D’AGOST
23:59 Zona esportiva Riminí Deixebles de Sant Feliu Jocs